با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

۱۰ ترفند هوشمندانه دکوراسیون داخلی

ترفندهایی شناخته شده برای طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارند که طراحان حرفه‌ای پیشنهاد می‌کنند. شما نیز می‌توانید با کمترین تلاش و هزینه این راهکارها را به کار ببرید تا خانه‌ای زیباتر و دلنشین‌تر داشته باشید. گاهی‌ وقت‌ها تغییرات کوچک اثرات بزرگی به دنبال دارند و معجزه می‌کنند. این تغییرات می‌تواند اضافه کردن یک آینه باشد، رنگ کردن خانه باشد، اضافه کردن یک لوستر باشد و یا حتی گذاشتن چند گلدان و گیاه در خانه. در این مطلب به ۱۰ ترفند هوشمندانه دکوراسیون داخلی می‌پردازیم. نگاهی به این ترفندهای طراحی داخلی بیندازید و ببینید چطور می‌توانند الهام بخش شما باشند.

10 ترفند هوشمندانه دکوراسیون داخلی

۱- اتاق‌های کوچک را با رنگ‌های ملایم و کمرنگ‌تر رنگ کنید تا اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد

اتاق‌های نشیمن با سایز کوچک‌‌تر تنگ‌تر به نظر می‌رسند اما می‌توان با استفاده از پنجره‌های بزرگ، دیوارهایی با رنگ‌های روشن‌تر، و استفاده فراوان از آینه که نه تنها باعث انتشار بیشتر نور طبیعی از پنجره‌ها و درها می‌شود بلکه همه اینها باعث خواهند شد اتاق نیز بزرگتر از آن چیزی که هست به نظر برسد. در مقابل رنگ‌های تیره‌تر باعث می‌شوند اتاق کوچک‌تر به نظر برسد. حتی استفاده به جا از آینه و انتشار نور طبیعی رنگ تیره حس بسته‌ای از فضا به آدم منتقل می‌کند.

 

۲- از آینه‌های تزئینی برای اضافه کردن نور به اتاق نشیمن خود استفاده کنید

آینه‌ها نیز باعث بزرگتر جلوه دادن فضاهای کوچک می‌شوند. در اتاق‌های بزرگتر و یا اتاق‌هایی که کمتر به نور طبیعی دسترسی دارند ، آینه‌ها مستقیما رو به روی پنجره‌ها نصب می‌شوند تا نور طبیعی به اتاق بدهند. آینه‌های تزئینی همچنین می‌توانند علاوه بر انعکاس نور طبیعی برای زیبایی و پر کردن دیوارهای خالی نیز به کار روند. بزرگ یا کوچک، آینه‌ها به فضای خانه شما بعد و نور می‌بخشند.

 

۳- مخلوط کنید

قدیمی‌ها و جدیدها، گران‌ها و ارزان‌ها را با هم ترکیب کنید. هیچ اشکالی ندارد اگر وسیله‌ای قدیمی که به شما به ارث رسیده است را در کنار میز مدرن خود بگذارید. همه طراحان حرفه‌ای داخلی بر این باورند که مهم‌ترین جنبه در طراحی داخلی این است که می‌تواند نشان دهنده این باشد که شما که هستید، چه شخصیتی دارید و سبک زندگی شما چگونه است. میز عتیقه قدیمی که متعلق به پدربزرگتان است داستانی را بازگو می‌کند. داستان گذشته شما را بازگو می‌‍کند. مبل مدرنی که بسیار به آن علاقه دارید و آن را خریداری کردید نیز داستانی را بیان می‌کند، داستانی از زمان حال شما و هیچ دلیلی وجود ندارد که گذشته و حال نتوانند به زیبایی در کنار یکدیگر قرار گیرند. با تنوع در مبلمان، فرش و بالش و طرح‌های مختلف می‌توانند گرما و سرزندگی به فضای زندگی شما ببخشند.

 

۴- روکش و کاور مبل ممکن است از نظر شما بد به نظر برسند اما در حقیقت چیزهای فوق‌العاده‌ای هستند

البته به شرط اینکه شیک و مناسب باشند. می‌توانید در هر فصل از کاورهای مختلفی استفاده کنید که نمایانگر آن فصل است. این کاورها که به راحتی قابل جابه جایی و حرکت هستند، به شما کمک می‌کنند که علاوه بر اینکه نگران این باشید که مبلتان کثیف و کهنه نشود در ظاهر دکوراسیونتان نیز تنوع ایجاد می‌کنند. این کاورها به خصوص برای اتاق‌هایی که بیشتر توسط کودکان استفاده می‌شوند مناسب هستند.

 

۵- سبدهای حصیری

استفاده از سبدهای حصیری یه راه مقرون به صرفه برای زیباتر کردن فضای خانه است. همچنین این سبدها می‌توانند برای نگهداری کتاب، مجله، حوله، اسباب بازی کودکان استفاده شوند. چند سبد حصیری کوچک روی اپن آشپزخانه و یا روی کانتر قرار دهید تا علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی دارد، بتوانید میوه‌ها و سبزیجات خود را نیز در آن قرار دهید.

 

۶- از چیزهایی که در حال حاضر دارید برای تزیین خانه استفاده کنید

همه ما چیزهایی اضافه در خانه داریم که شاید برخی از آن‌ها را در انباری گذاشته‌ایم و به آن‌ها نگاه‌ هم نمی‌اندازیم. خانه شما احتیاج به لوازم جانبی دارد. به جای اینکه فورا شال و کلاه کنید و بخواهید برای خرید به فروشگاه و یا مغازه‌ای بروید ابتدا ببینید چه چیزهایی از قبل دارید. نگاهی به آن‌ها بیندازید. چیزهای چوبی، اکریلیک، فلزی و یا نقره‌ای را می‌توانید بالای قفسه‌ها قرار دهید. بشقاب‌ها می‌توانند به دیوار آویزان شوند تا تبدیل به یک اثر هنری شوند. از کارهایی که می‌توانید با چیزهایی که دارید انجام دهید شگفت زده خواهید شد. برای ایده گرفتن می‌توانید سری به اینترنت بزنید.

 

۷- ماهیتابه‌ها را به صورت تزیینی در آشپزخانه خود آویزان کنید

آشپزخانه باید جایی باشد که گرم و دلنشین و قابل تحمل باشد. ما ساعت‌های زیادی را در آن برای آماده کردن و کشیدن غذا و در بعضی موارد هم خوردن غذا در آن می‌پردازیم. یک گلدان اویزان در آشپزخانه آن را زیباتر می‌کند. علاوه بر زیبا به نظر رسیدن، فضای اضافه در کابینت‌ها برای شما باز می‌کنند تا دیگر وسایل خود را در آن‌ها قرار دهید.

 

۸- به اتاق نشیمن خود گل و گیاه اضافه کنید

به همه اتاق‌های خود گلدان و گل و گیاه اضافه کنید. بزرگ یا کوچک، کم یا زیاد، گیاهان چیزهای ارزانی برای رنگ و تنوع بخشیدن به فضای داخلی خانه شما هستند. علاوه بر زیبایی می‌توانند هوای خانه را نیز تمیز و مرطوب نگه دارند و آلاینده‌ها و گازهای مضر را از محیط خانه حذف کنند. هیچ خانه‌ای نباید بدون این گل و گیاهان فوق‌العاده زیبا و مفید باشد.

 

۹- قفسه‌های کتاب خود را رنگ و یا کاغذ دیواری کنید

رنگ‌ها به هر اتاق انرژی و روشنایی می‌بخشند. با رنگ کردن کل و یا بخشی از اتاق می‌توانیم در اتاقمان تنوع ایجاد کنیم و آن را زیباتر کنیم. رنگ کردن قفسه کتاب‌ها ساده‌ترین و ارزان‌ترین راه برای ایجاد تغییر و تنوع در اتاق است. زیرا مجبور نیستید فضای زیادی را رنگ کنید. جاهای دیگری که می‌توانید رنگ کنید عبارتند از: شومینه، کمدها، راهروها و سقف است.

 

۱۰- از فرش‌های زیبا و رنگی برای پذیرایی و نشیمن و اتاق‌ها استفاده کنید

فرش می‌تواند به فضای داخلی خانه گرما و بعد ببخشد . خانه‌هایی دارای کف‌های وبی و یا پارکت زیبا به نظر می‌رسند و نگهداری از آن‌ها راحت‌تر است اما به اندازه فرش راحت نیستند به خصوص در ماه‌های سرد سال. می‌توانید از فرش‌هایی با طزح‌های مختلف استفاده کنید تا سلیقه خود در ترکیب آن‌ها را به نمایش بگذارید و یا می‌توانید از طرح‌های گوناگون با رنگ یکسان استفاده کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۵ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.