با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

۱۰ دسته از آدم‌های سمی که باید از زندگی خود بیرون کنید

10 دسته از آدم‌های سمی که باید از زندگی خود بیرون کنید 1
در زندگی هر انسانی عوامل استرس‌زا همیشه وجود دارند. برای موفقیت و بهره‌وری بیشتر باید بتوانیم آدم‌های سمی و عوامل استرس‌زا را از زندگی‌ خود بیرون کنیم. برای اینکه رو به جلو حرکت کنیم باید بر روی اولویت‌ها تمرکز کنیم و خود را از شر علف‌های هرز زندگی‌ خلاص کنیم. اما در درجه اول باید بدانیم که چه افرادی در زندگی و اطرافمان سمی هستند و به ما آسیب می‌رسانند. در این طلب به ۱۰ دسته از آدم‌های سمی اشاره خواهیم کرد که باید آن‌ها را از زندگی خود بیرون کنیم.

 

۱- خودپرست‌ها

غرور در همه موارد بد نیست و گاهی یک حسن محسوب می‌شود. اما متکبر بودن با غرور فرق می‌کند. انسانی که تکبر داشته باشد یعنی خیلی به خودش می‌نازد و خود را بهتر و برتر از همه اطرافیان خود می‌داند. اگر در اطراف خود کسی هست که با شما رفتار احترام‌آمیزی ندارد و قصد خوار و کوچک کردن شما را دارد این فرد می‌تواند برای پیشرفت شخصی‌ شما سمی باشد.

 

۲- حسود‌ها

انسان‌های حسود به مواقعی که شما در دشواری باشید بیشتر از زمانی که پیروز هستید اهمیت می‌دهند. آن‌ها در ذهنشان خود را بیشتر از شما شایسته موفقیت‌ها و پیروزی‌های شما می‌دانند. با اینکه برای اینکه حمایت و علاقه‌‌ آن‌ها را به دست آورید سعی در این دارید که به آن‌ها بفهمانید که بخشی از موفقیت‌‌هایتان را مدیون آن‌ها هستید، اما چنین آدم‌هایی فقط شما را به خاطر فروتنی و درایتتان آزار می‌دهند. بنابراین باید به هر قیمتی که شده از رفت و آمد با این گروه از آدم‌ها خودداری کنید.

 

 

۳- متظاهرها

آدم‌هایی هستند که فقط در ظاهر ادعای دوستی می‌کنند. هنگامی که به کمک آن‌ها نیاز دارید می‌روند و دیگر حتی پشت سر خود را هم نگاه نمی‌کنند. نمی‌توان به چنین آدم‌هایی تکیه کرد از این رو باید بفهمید که در کدام خصیصه‌ها تظاهر می‌کنند و باید در روابط خود حد مرز تعیین کنید.

 

۴- واپس‌گراها

انسان‌های واپس‌گرا به نوعی مانع موفقیت‌ شما می‌شوند. آن‌ها دوست دارند راکد باشند و می‌خواهند شما هم همان شخصی باشید که بودید. تشخیص این نوع آدم‌ها کمی سخت است اما آن‌ها جزوی جدانشدنی از زندگی‌ شما هستند و شاید برایتان سخت باشد که آن‌ها را نادیده‌ بگیرید. کاری که می‌توانید بکنید این است که آگاه باشید و به آن‌ها یادآوری کنید که تا چه اندازه موفقیت برای‌ شما مهم است. اگر آن‌ها می‌توانند بدون آن زندگی کنند، راه‌ خود را بگیرند و بروند.

10 دسته از آدم‌های سمی که باید از زندگی خود بیرون کنید 2

۵- قضاوت‌کننده‌ها

آدم‌هایی هستند که برای آن‌ها هرگز یک چیز به اندازه کافی خوب نیست. به عقیده این دسته از آدم‌ها همه باید به جای تحسین، نقد و سرزنش شوند. حتی اگر نیت شما خوب باشد و سعی می‌‍کنید که انگیزه‌های اصلی‌تان را به آن‌ها بفهمانید، باز هم گوش نمی‌کنند. آن‌ها توانایی برقراری ارتباط ندارند چراکه شنونده خوبی نیستند. برای پیشرفت خود صحبت‌های منفی آن‌ها را رد کنید و یا از گفتار توهین‌آمیزشان دوری کنید.

 

۶- کنترل‌کننده‌ها

آدم‌هایی هم هستند که عاشق کنترل کردن هستند. یعنی دوست دارند شما مطیع‌ آن‌ها باشید. این امکان هم وجود دارد که برای قانع کردن شما برای برآورده کردن تمایلاتشان شما را با حقه‌بازی و موذی‌گری منحرف کنند. شاید بهترین گزینه این باشد که به این آدم‌ها بی‌توجهی کنید. چرا که واقعا نمی‌توانید آنها را متقاعد کنید و یا برای بهتر کردن آن‌ها تلاش کنید.

 

۷- دروغ‌گوها

با این که دروغ زیاد است و برخی از دروغ‌ها آسیبی نمی‌رسانند اما با این حال آدم‌های سمی که مدام دروغ می‌گویند ممکن است شما را نابود کنند. اگر خواستار رشد در زندگی خود هستید باید اطراف‌ خود را با آدم‌های قابل اطمینان پر کنید. آدم‌های که از شما حمایت می‌کنند و نظرات خود را صریح و صادقانه‌ به شم می‌گویند.

 

۸- خبرچین‌ها

انسان‌های خبرچین احساس ناامنی می‌کنند و از زبان‌ خود استفاده می‌کنند تا واقعیت‌ها را تغییر دهند و اطلاعات را تحریف کنند. خواسته آن‌ها این است که پذیرفته شوند و آن‌ها را به رسمیت بشناسید و برای اینکه توجه مورد نیاز خود را دریافت کنند فقط بلدند از این راه استفاده کنند. برای اینکه مشکلاتی را که این آدم‌ها برایتان به وجود آورده‌اند برطرف کنید تنها راه این است که آن‌ها را از زندگی خود بیرون کنید، چراکه ممکن است تبدیل به یک غده‌ سرطانی در زندگی شما شوند.

 

۹- انگل‌ها

آدم‌هایی هم هستند که فقط برای اینکه خون شما را بمکند در زندگی شما هستند. آن‌ها می‌خواهند شما را خشک کنند و از شما تغذیه کنند. قطعا این که گاهی مفید باشید خوب است اما نه توسط یک انگل. آن‎‌ها فقط در جهت نفع شخصی ودشان گام بر می‌دارند و شما هم باید به هر قیمتی که شده از آن‌ها دوری کنید.

 

۱۰- قربانی‌ها

افرادی که قربانی هستند هیچ‌وقت مسئولیت کارهای‌ خود را قبول نمی‌کنند. خیلی راحت اشتباهاتشان را گردن دیگران می‌اندازند و هرگز نمی‌پذیرند که اشتباه کرده‌اند. واکنش‌های زنجیره‌وار این دسته از افراد ممکن است برای موفقیت‌ شما ضرر داشته باشد از این رو بهترین راه این است که این دسته از آدم‌ها را از زندگی خود بیرون کنید.

[تعداد: 6    میانگین: 3.5/5]
تاریخ: ۲۳ تیر ۱۳۹۵

دیدگاه‌های شما

1 دیدگاه روشن "۱۰ دسته از آدم‌های سمی که باید از زندگی خود بیرون کنید"

اطلاع از
avatar

مرتب‌سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین تعداد رای
آرزو
کاربر
آرزو
9 ماه 15 روز پیش

به نظر من از همه بدتر انسانهای حسود هستندکه باید ازشون دوری کرد. از آدمای حسود فاصله بگیرید چون میتونن کاری کنن که به شدت بهتون ضربه بزنن. ممنون از شما و سایت خوبتون به خاطر مطالب خوبش. پیروز باشید

wpDiscuz
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.