با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

۱۰ دوستی که هرکس باید در زندگی داشته باشد

زندگی می‌تواند شاد و لذت بخش باشد اما وقتی با مشکلاتی مواجه می‌شویم، نیاز به کمک و حمایت داریم. بسیار مهم است که کسی را داشته باشیم که لحظات خوب و بد زندگیمان را با او قسمت کنیم. اگرچه والدین و شریک زندگیمان نزدیکترین فرد به ما هستند، اما چیز‌هایی وجود دارند که فقط یک دوست می‌تواند درک کند و بپذیرد. امروزه پیدا کردن یک دوست واقعی سخت است.در این مقاله، ما ۱۰ دوستی که هرکس باید در زندگی داشته باشد را به شما معرفی می‌کنیم. پس اگر شما دوستی دارید که حداقل یکی از صفات زیر را دارا باشد، فرد خوش شانسی هستید و دوستتان ارزش این را دارد که برایش هر کاری انجام دهید.

10 دوستی که هرکس باید در زندگی داشته باشد

۱- دوستان واقعی به فاصله‌ای که از شما از نظر مسافت دارند، اهمیت نمی‌دهند

زندگی در بسیاری از زمینه‌ها غیر قابل پیش بینی است. بنابراین شما و دوستتان ممکن است ناگهان در نقاط مختلف جهان زندگی کنید و از هم فاصله بگیرید. اما این بدان معنا نیست که شما از دوستتان خداحافظی کنید و فراموشش کنید. اگر دوستی شما سالم و حقیقی باشد، فاصله به وجود آمده، مشکل بزرگی نیست. حتی اگر هم اینچنین باشد، می‌توانید زندگی خود را بدون چت کردن با بهترین دوستتان تصور کنید؟

 

۲- دوستانی که راز شما را در سینه نگه می‌دارند

دوستانی که نمی‌توانند رازهای شما را حفظ کنند، دوستان واقعی نیستند. اگر شما به دوستتان اعتماد دارید و با او درد دل کرده‌اید و او رازتان را به دیگران گفته است، قطعا باید به دوستیتان با آن فرد خاتمه دهید. دوستتان را بیازمایید. یک راز ساختگی به او بگویید و ببینید که آیا برای همیشه یک راز باقی خواهد ماند. این یک راه ساده است برای اینکه بفهمید که آیا دوستتان ارزش دوستی دارد یا خیر.

 

۳- دوستان واقعی شما هنگامی که شما ناراحت و در شرایط نامناسب روحی هستید، آرامش خود را حفظ می‌کنند

ممکن است شما در شرایط وحشتناک روحی باشید و ناخواسته سعی کنید خلق و خوی دوستتان را نیز تلخ کنید. دوستتان باید همیشه رفتار و واکنش‌های شما را درک و تحمل کند. حتی اگر شما عصبانی بشوید و شروع به گیر دادن به آنها کنید، آنها در هر شرایطی آرامند و سعی می‌کنند، شمارا سر حال بیاورند. در عوض هر وقت که دوستتان در شرایط مشابه بود، شما نیز باید آرامش خود را حفظ کرده و حالش را بهتر کنید. این یک رابطه متقابل در یک دوستی حقیقی است.

 

۴- دوستان راستگو

یک دروغ شیرین همیشه خوشایندتر از یک حقیقت تلخ است. ولی بهتر است دچار این خیال باطل نشوید. دوست شما باید آنقدر شجاع باشد که بدترین حقیقت را به شما بگوید. گفتن دروغ‌های سفید یا مصلحتی خودخواهانه است و برای اینکه همیشه خوش خبر باشند، مجبور می‌شوند که دروغ بگویند. به کسانی که حرف‌های خود را برای شاد کردن شما سانسور می‌کنند، گوش ندهید. اگر کسی خطاها و اشتباهاتتان را به شما گوشزد نکند، شما هرگز پیشرفت نخواهید کرد. انتقاد سازنده در یک رابطه دوستانه بسیار مهم است.

 

۵- دوستانی که باعث رشد شخصیتان می‌شوند

دوستانی که شما را از پیشرفت باز می‌دارند، در واقع دوستان خوبی نیستند! آنها ترس از آن دارند که شما موفق تر باشید. اگر شما همچنین دوستی دارید، زمان آن رسیده است که او را از زندگیتان حذف کنید. یک دوست واقعی همیشه شما را برای رسیدن به اهدافتان تشویق و کمک می‌کند. مهم نیست اهدافتان چه باشد.

 

۶- دوستانی که شما را همانگونه که هستید قبول دارند و می‌پذیرند

آدم‌ها در طول زندگیشان تغییر می‌کنند. اگر امروز یک دوست صمیمی را در کنار خود دارید، این بدان معنا نیست که ۱۰ سال دیگر نیز این فرد در زندگیتان باشد. عادت‌ها علایق و دیدتان به زندگی، مدام در حال تغییر است و کسی که شما را هم در حال حاضر و هم بعد‌ها به عنوان دوست بپذیرد یک دوست حقیقی است. آنها شما، اهداف و انتخابهایتان را درک می‌کنند.

 

۷- دوستانی که در هر زمانی برای کمک به شما آماده‌اند

وقتی شما مشکلی دارید و از یک دوست تقاضای کمک می‌کنید اکثر آنها چه کار می‌کنند؟ حجم زیادی از نصیحت‌ها و حرف‌های روانشناسانه را به شما تحویل می‌دهند اما در عمل هیچ کمکی به شما نمی کنند؟ آنها دوست شما نیستند چون دوستان حقیقی کمتر حرف می‌زنند و بیشتر عمل می‌کنند. در دوره سخت زندگی آنها نزدیک شما خواهند بود و به شما کمک می‌کنند حتی بر سرسخت‌ترین مشکلاتتان غلبه کنید. نصیحت کردن آسان است اما دوستی یعنی هم غم و هم اندوه را با هم قسمت کنید.

 

۸- دوستانی که شما را باور دارند

همانطور که قبلا ذکر شد، ممکن است ما به مشکلاتی بر خورد کنیم که احساس بدبختی در ما ایجاد کنند. بنابراین در مواجهه با مشکلات نیاز به حمایت داریم. شما نیازمند شخصی در زندگی هستید که از او روحیه بگیرید و یک دوست واقعی همان شخص است. یک دوست با ارزش دوستی است که به شما و قدرت شما در مواجهه با مشکلات باور داشته باشد. اگر چنین دوستانی دارید قدرشان را بدانید.

 

۹- دوستانی که با شما سازش می‌کنند

سازش بخش مهمی از هر رابطه است. افراد متفاوتند و ممکن است اختلاف نظرات زیادی بین شما وجود داشته باشد. یک دوست واقعی همیشه تلاش می‌کند که سازش کند و هرگز از مکالمه اجتناب نمی‌کند. دو دوست همدیگر را به خوبی درک می‌کنند و سعی می‌کنند با کمک هم مشکلات را حل کنند.

 

۱۰٫ دوستانی که همیشه برای شما وقت می‌گذارند

یک دوست واقعی همیشه برای شما وقت دارد. شما می‌دانید چطور سر هم را گرم کنید و خوش بگذرانید. می‌دانید وقتی چیزی اشتباه است چه بگویید. ارتباط اینترنتی با دوستانتان هیچ فایده ای ندارد. پس زمان خود را برای کسانی که وقت ملاقات با شما را ندارند هدر ندهید. مطمئنا زمان‌هایی هست که دوستتان واقعا سرش شلوغ است اما اگر این اتفاق مرتب بیفتد آیا شما به همچین دوستی در زندگی نیاز دارید؟! این نوع از دوستان می‌توانند زندگیتان را بهتر کنند. قطعا شما مشکلاتی حتی با صمیمی ترین دوستتان خواهید داشت اما در یک چشم به هم زدن آن را حل خواهید کرد. زندگی آسان نیست و همیشه ما را به چالش می‌کشد. اما اگر دوستی شما مصنوعی و قلابی نباشد، هر دوی شما قادر هستید که زندگی هم را روشن‌تر و شادتر کنید. همدیگر را حمایت کنید و هرگز به دوست خود خیانت نکنید، اگر واقعا ارزشش را دارد.

[تعداد: 2    میانگین: 3.5/5]
تاریخ: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.