با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

۱۰ راز داشتن رابطه‌ای عاشقانه با نامزد

در روابط عاشقانه چیزهای کوچک هم اهمیت دارند. به طور مثال یک سخن اشتباه می‌تواند زوجین را هفته‌ها با هم درگیر کند. نکته‌های کوچک و به ظاهر ناچیز می‌توانند به موفق و سالم نگه داشتن یک رابطه کمک بسیاری کنند. گرفتن یک هدیه کوچک و یا تعریف و قدردانی از طرف مقابل و یا یک نوازش سرشار از محبت می‌تواند یک رابطه را تقویت کند.
به گفته روانشناسان «ناتانیل براندن و رابرت اشتنبرگ» که هر دو در مورد چالش‌های روابط عاشقانه تحقیق کرده‌ و مطالب زیادی نوشته‌اند، بروز علاقه و محبت‌های هرچند جزئی می‌‍‌تواند از ترفند گوش دادن در رابطه و یا ایجاد اعتماد هم مهم‌تر باشند. مطالعات و تحقیقات آن‌ها ۱۰ کلید موفقیت برای داشتن رابطه‌ای موفق که در آن هر دو طرف راضی و خوشحال باشند را پیشنهاد می‌کنند. ما ۱۰ راز داشتن رابطه‌ای عاشقانه با نامزدتان را شرح می‌دهیم تا شما هم از داشتن رابطه‌ای عاشقانه با او لذت ببرید.

10 راز داشتن رابطه‌ای عاشقانه با نامزد

۱- به نامزدتان بگویید که دوستش دارید

هرچند که همه ما می‌دانیم که عمل مهم‌تر از حرف است و با رفتار و اعمال خود می‌شود به طرف مقابل فهماند که چقدر عاشقش هستیم اما گاهی کلمات واضح‌تر از اعمال سخن می‌گویند. از این پس لحظاتی را در زندگی خود برای ابراز علاقه با جملات اختصاص دهید. باور کنید کلمات معجزه می‌کنند. به عنوان مثال گفتن یک جمله مانند «دوستت دارم» و یا «تو تمام دنیای منی» می‌تواند در داشتن رابطه‌ای امن و موفق و عاشقانه معجزه کند. بنابراین در بیان احساساتتان خساست نکنید. مطمئنا نتیجه‌اش شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

 

۲- ابراز محبت کنید

وقتی در کنار هم هستید، اعمال کوچک فیزیکی و صمیمانه می‌تواند به شریکتان حس خوب و انتقال عشق و صمیمیت و محبت بدهد. به عنوان مثال دست در دست هم قدم زدن، وقتی کنار هم می‌نشینید دستانتان را دور شانه‌هایش بگذارید.

 

۳- از او قدردانی کنید

اجازه دهید شریک زندگیتان بداند که او را تحسین می‌کنید، به او افتخار می‌کنید و او را باور دارید. تشویق و حمایت در تمام زمینه‌های زندگی به ساخت یک رابطه عاشقانه بسیار کمک خواهد کرد. با قدردانی از شریک زندگیتان او را در راه رسیدن به اهدافش در زندگی کمک کنید و به او نشان دهید که او را باور دارید.

 

۴- همه چیز را با او در میان بگذارید

علایق و بیزاری، رویاها و ترس‌ها، دستاوردها و اشتباهات و یا هرچیز دیگری را فقط در درون خودتان نگه ندارید. اگر برایتان مهم هستند با نامزدتان در میان بگذارید. مهم‌تر از آن این که بیشتر از هر کسی شریک زندگیتان را محرم رازهایتان بدانید و همه چیز را با او در میان بگذارید. هر چند که در صمیمی‌ترین روابط هم لحظه‌های خصوصی و شخصی وجود دارد اما تا می‌توانید سعی کنید همه چیز را با او شریک شوید و در میان بگذارید.

 

۵- همیشه تکیه گاهش باشید

هنگامی که نامزدتان دچار مشکلی مانند از دست دادن شغل و یا فوت یکی از عزیزانش می‌شود، کاملا واضح است که نیاز است چه کارهایی انجام دهید اما در مواجهه با مشکلات پیش پا افتاده و کوچک هم او به حمایت شما نیاز دارد. درگیری لفظی در محل کار، مشکلات مالی، چک نا بجا و … سعی کنید در این مواقع به او آرامش دهید. به حرف‌هایشان گوش دهید و کمکش کنید. حتی اگر کاری از دستتان ساخته نیست، با او همدردی کنید.

 

۶- به او هدیه بدهید

از فرصت‌ها استفاده کنید تا با هدایا عشقتان را نشان دهید. خریدن کتاب مورد علاقه او، یک دسر مخصوص، یک تکه طلا و یا جواهر و یا لباسی که در ویترین دیده‌اید. هر چیز کوچک یا بزرگی که به آن‌ها ثابت کند که به فکرشان بودید. برایش یادداشت عاشقانه بگذارید و یا یک sms به او بدهید و بگویید عاشقش هستید. این کارها باعث می‌شوند شریک زندگیتان احساس بهتری راجع به خودش داشته باشد و باعث امنیت رابطه‌تان می‌شود.

 

۷- اجتناب از انتظارات غیر منطقی

بزرگترین دشمن رابطه‌ها انتظارات غیر منطقی از طرف مقابل است. او یک ربات نیست. او هم ویژگی‌ها و رفتار منحصر به فرد خود را دارد. او را همانطور که هست بپذیرید مانند هر فرد دیگری. از او انتظارات غیرمنطقی نداشته باشید و سعی در تغییر دادن او نکنید. به خواسته‌های او هم اهمیت دهید.

 

۸- برای بودن با یکدیگر وقت بگذارید

مهم نیست که هر دوی شما چقدر درگیر هستید و مشغله دارید حداقل یک یا دو عصر را در طول هفته را با همتنها باشید و وقتتان را به باهم بودن اختصاص دهید. تجربیات جدید به دست آورید و اتفاقات و داستان‌هایتان را با هم در میان بگذارید و از در کنار هم بودن لذت ببرید.

 

۹- از او توقع جبران نداشته باشید

اگر کاری برای او انجام می‌دهید، توقع جبران نداشته باشید. از او بخاطر تمام لحظاتی که به زندگی شما داد قدردانی کنید و فراموش نکنید که اگر در رابطه‌تان خوشحالید، نامزدتان هرروز با انجام کارهای کوچک سعی در بهتر کردن این رابطه دارد.

 

۱۰- تلاش برای برابری

این قانون طلایی را در رابطه خود فراموش نکنید: هر کاری را برای خودتان انجام می‌دهید برای او نیز انجام دهید. و یا هرچیزی را که برای خود می‌پسندید برای دیگران هم بپسندید و وظایفتان را عادلانه تقسیم کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۳ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.