با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

۱۰ راز درباره عطرها که نمی‌دانستید

در این مقاله قصد داریم ۱۰ راز درباره عطرها که نمی‌دانستید را شرح دهیم:

 10 راز درباره عطرها که نمی‌دانستید
۱- استفاده از مرطوب کننده قبل از زدن عطر ضروری است. قبل از استفاده از هر عطر، لوسیون مورد علاقه خود را بزنید و ناحیه مورد نظر را مرطوب کنید. عطرها اگر روی مرطوب کننده زده شوند، به خوبی پخش می‌شوند و پوست مرطوب عطر را برای مدت طولانی‌تری نگه می‌دارد.
۲- عطرها، مناسب موهایتان نیستند. برخی افراد مقداری از عطر را روی موهایشان اسپری می‌کنند تا مطمئن شوند دیگران می‌توانند بوی عطرشان را حس کنند. این کار اشتباه است. با این کار به موهایمان آسیب می‌رسانیم. بسیاری از عطرها حاوی الکل هستند،که اگر مدام استفاده شوند می‌توانند باعث خشکی شوند.
۳- مالیدن مچ دست‌ها به هم غدقن. اگر بعد از زدن عطر عادت به مالیدن مچ دست‌هایتان به هم دارید عادت خود را ترک کنید. عطرها نیز مانند موسیقی دارای نت‌هایی هستند که یک رایحه هماهنگ را بوجود می آورند. اولین بویی که از عطر به مشام می‌رسد مربوط به نت بالایی می‌باشد. به دنبال آن نت میانی احساس می‌شود و در آخرین مرحله نت پایه خود را بتدریج آشکار می‌نماید. نت‌های بالایی فرارند و به زودی محو می‌شوند. اما نت‌های پایه ماندگارند. اصطحکاک ایجاد شده توسط مالش مچ دست‌هایتان به یکدیگر باعث تداخل عطر با چربی طبیعی پوستتان می‌شود و رایحه عطر را عوض می‌کند.
۴- شما می‌توانید بوی عطر خود را به حداکثر برسانید. به جای پاشیدن عطر به همه جای بدنتان ناحیه‌های اصلی بدنتان را که نبض دارند بشناسید و به آنجا عطر بزنید تا بوی عطرتان به حداکثر برسد. رگ‌های خونی در نواحی از بدن که دارای نبض هستند به سطح پوست نزدیکترند و ایجاد گرما می‌کنند و این گرما عطر را بیشتر در هوا پخش می‌کند. این نواحی عبارتند از: قسمت درونی مچ دست، گردن، پشت لاله گوش و قسمت درونی آرنج.
۵- عطرهای یکسان می‌توانند رایحه‌های متفاوتی برای هر فرد داشته باشند. وقتی عطر می‌زنید، عطرتان می‌تواند با شیمی بدنتان، عرق و محیط ترکیب شود و رایحه‌های متفاوتی ایجاد کند. حتی رژیم غذاییتان می‌تواند نقش بزرگی در چگونگی رایحه عطر روی پوستتان ایجاد کند.
۶- به بینیمان استراحت بدهیم. در هنگام تست عطر جدید، از بوکردن بیش از ۳ عطر جلوگیری کنید. بینی شما اگر عطرهای زیادی را در مدت کوتاهی بو کند، دچار مشکل می‌شود و توانایی تشخیص عطرها را برای مدت کوتاهی از دست می‌دهد. یک راه سریع برای رفع این مشکل این است که یک ظرف از دانه‌های قهوه را بو کنید.
۷- عطریات امروزی از گل‌های واقعی ساخته نشده‌اند، به دلیل تولید انبوه عطر، اسانس گل‌های واقعی با رایحه مصنوعی جایگزین می‌شود. نتیجه اینکه تاریخ انقضای عطرها ۲ برابر شده است.
۸- برخی عطرها شامل مواد تشکیل دهنده حیوانی است. این مواد مصنوعی هستند و در انواع رایحه استفاده می‌شوند. مانند عناصر استخراج شده از مدفوع یا غدد مقعد یک گربه “civet”
۹- عطر می‌تواند خلق و خوی شما را تغییر دهد. تحقیقات نشان داده است که یک پیس کوچک از عطرتان می‌تواند روحتان را پرواز دهد. احساس ضعف می‌کنید؟ از عطری که حاوی رایحه اسطوخودوس است بزنید تا آرامش پیدا کنید.
۱۰- عطرهای مردانه فقط برای مردان نیست. یک سوم از عطرهای مردانه توسط زنان خریداری شده است. بعضی از عطرها بین مردان و زنان مشترک است.

 

 

۱۱ راز انتخاب عطر مناسب

ترفندهای جالب برای ماندگاری عطر

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۵ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.