با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

۱۰ وسیله ارزان قیمت که نباید بخرید

وسوسه خرید وسایل ارزان قیمت چیزی است که نمی‌شود منکر آن شد. اما در این مطلب قصد داریم ۱۰ وسیله ارزان قیمت که نباید بخرید، را به شما معرفی کنیم. با گرانی‌های این سال‌ها به محض این که به وسیله‌ای ارزان برخورد می‌کنیم وسوسه خریدن آن به سرمان می‌زند. اما کمی دست نگه دارید. هر چیز ارزانی را نخرید. البته برخی از وسایل در حراجی‌ها واقعا خوب و با قیمت مناسب هستند اما هر چیز ارزانی را نباید خرید زیرا ممکن است کیفیت بدی داشته باشند و به جای سود ضرر کنید

 

از خریدن این ۱۰ وسیله ارزان قیمت اجتناب کنید:

حتما برای شما هم پیش آمده است که وسیله‌ای ارزان قیمت را می‌خرید و ضرر می‌کنید و مجبور می‌شوید دوباره همان وسیله را پول بدهید و بخرید، به همین خاطر است که می‌گوییم برای خریدن یک سری وسایل ارزانقیمت باید بیشتر دقت کنید و معقولانه‌تر تصمیم بگیرید. البته که سود کردن بسیار خوب است و مردم همیشه به دنبال راهی برای سود کردن هستند اما چه فایده‌ای دارد که وسیله‌ای را با قیکت ارزان بخرید اما مجبور باشید آن را عوض و یا تعمیر کنید و یا دوباره آن را بخرید. در این صورت به جای سود بیشتر ضرر کرده‌اید. اما اگر در حراجی لوازم با کیفیت خریداری کنید سود کرده‌اید و با قیمت مناسب کالایی با کیفیت خوب خریداری کرده‌اید. اما خرید از ارزان‌فروشی‌ها اغلب درست نیست.

۱۰ وسیله‌ای که در زیر برای نمونه نام می‌بریم آن دسته از وسایلی هستند که بر خلاف تصورتان اگر ارزان بخرید ضرر کرده‌اید:

دستمال توالت ارزان

دسمال توالت ارزان

دستمال توالت‌هایی که ارزان هستند علاوه بر اینکه جنس خوبی ندارند، بسیار نازک هستند و به دلیل نازک بودن آن مجبور می‌شوید به مقدار بیشتری از آن استفاده کنید و در نتیجه زودتر تمام می‌شود.

 

تشک ارزان قیمت

تشک ارزان

تشک خوب باعث داشتن خوابی راحت می‌شود اما اگر تشک بی‌کیفیت و ارزان قیمت خریداری کنید بعد از بیدار شدن از خواب احساس کمر درد، گردن درد و بدن درد می‌کنید و بنابراین خرین تشک ارزانچه سودی دارد؟!

 

رنگ ارزان قیمت و بی کیفیت

رنگ ارزان

رنگ‌های با کیفیت علاوه بر اینکه برای سلامتی مضر نیستند، مواد شیمیایی و گاز کمتری دارند. رنگ‌های با کیفیت زودتر خشک می‌شوند و در صورت کثیف شدن به راحتی می‌توان  آن‌ها را تمیز کرد.

 

لاستیک ماشین ارزان قیمت

لاستیک ماشین ارزان

لاستیک‌هایی که کیفیت پایینی دارند و قیمتشان ارزان است در صورتی هم که چند سال برایتان کار کند در نهایت به ماشنتان آسیب می‌رساند و این یک ضرر بزرگ است!

 

پوتین زمستانی ارزان

پوتین زمستانی

اگر پوتین بی‌کیفیت و با قیمت ارزان خریداری کنید، شاید در اوایل ضد آب باشند و به پاهایتان نیز آسیب نزنند اما بسیار بی‌دوام هستند و طول عمر کمی دارند و به سرعت به دلیل بی‌کیفیت بودن جنسشان زود خراب می‌شود و در نهایت به پاهایتان نیز آسیب می‌زنند.

بیمه ارزان قیمت

بیمه

بیمه که دیگر تکلیفش مشخص است در صورت ارزان بودن خدماتی که ارائه می‌دهد کمتر خواهد بود و در مواقع ضروری کمکی از آن‌ها نباید انتظار داشته باشید!

چاقوی ارزان

چاقوی آشپزخانه

چاقو یکی از مهم‌ترین ابزار آشپزخانه است و مدام با آن سر و کار داریم. اگر قرار باشد چاقویی که می‌خرید به طور مثال پیاز را راحت نبرد چه فایده‌ای دارد؟ هم خطرناک است و هم حس خوبی هنگام کار کردن با آن به آدم دست نمی‌دهد.

مایع ظرف‌شویی ارزان قیمت

مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی‌هایی که ارزان قیمت هستند به دلیل کیفیت پایین از مقدار آب بیشتری تشکیل شده‌اند و مواد پاک کننده کمتری دارند و این باعث می‌شود ظرف‌هایتان خوب تمیز نشوند و یا به ظرف‌ها آسیب می‌زند.

ابزار ارزان

ابزار

اگر کارهای سنگین انجام می‌دهید و قصد خریدن ابزار ارزان‌قیمت دارید دست نگه دارید. چیزی که مسلم است این است که ابزار ارزان قیمت کیفیتی پایین دارند و در نتیجه ضعیف هستند و زود می‌شکنند و زود کارایی‌شان را از دست خواهند داد.

شکلات‌های ارزان قیمت

شکلات

شکلات‌ یکی از تنقلات مورد علاقه ماست. اگر کیفیتش پایین باشد خوشمزه نیست و خوردن شکلات بی‌مزه و یا بدمزه هیچ لطفی ندارد. بهتر است شکلات‌های کوچک‌تر و با قیمت بالاتر بخوریم تا شکلات‌های بزرگ با کیفیت پایین و ارزان‌تر.

 

[تعداد: 3    میانگین: 4/5]
تاریخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.