با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

۵ اسکراب ساده خانگی پوست

اسکراب‌ها برای لایه برداری پوست هستند و آلودگی‌ها و سلول‌های مرده را از سطح پوست پاک می‌کنند. پوست شبه آرامی و با ملایمت به پوستمان بزنیم تا به پوست آسیب نرسد. همچنین باید ۱ یا ۲ بار در هفته از اسکراب استفاده کرد زیرا بیشتر از این مقدار برای پوست مضر است. بهتر است بعد از استفاده از اسکراب، صورت با دقت و کاملا شسته شود و بعد از خشک کردن آن با حوله‌ای نرم و تمیز از کرم ضد آفتاب استفاده شود. در این مقاله ۵ اسکراب ساده خانگی پوست را به شما معرفی می‌کنیم.

اسکراب طبیعی و خانگی پوست

۱- اسکراب عسل و پرتغال

پودر پوست پرتغال را به مقدار مساوی با جو مخلوط کرده و ۱ قاشق غذاخوری عسل به آن‌ها اضافه کنید. با کمی آب آن را به یک خمیر تبدیل کنید. پوست خود را ابتدا تمیز و خشک کنید. سپس این خمیر را به صورت حرکات دورانی به پوست خود بزنید. اجازه دهید چند دقیقه روی پوستتان بماند و سپس بشویید.

 

۲- اسکراب موز

دو موز رسیده بردارید. آن‌ها را له کنید و به آن‌ها شکر بیفزایید. برای آب رسانی و رطوبت ۱ قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید. این مخلوط را برای ۵ دقیقه روی پوست صورت خود ماساژ دهید و سپس با اب سرد آبکشی کنید.

 

۳- اسکراب جو و گوجه فرنگی

یک بشقاب جو و شکر پودر شده بردارید. گوجه‌های رسیده و قرمز را برش دهید و به آن‌ها اضافه کنید و با هم مخلوط کنید. سپس با حرکات دورانی روی پوست صورت خود بمالید و اجازه دهید کمی روی پوستتان بماند. گوجه فرنگی پوستتان را روشن‌تر کرده و جو پوستتان را تسکین می‌دهد.

 

۴- اسکراب لیمو برای دست‌ها و پاها

یک لیمو بردارید و آن را به دو قسمت تقسیم کنید. لیموها را به دست خود بفشارید و سپس دست خود را در شکر فرو برید. اجازه دهید ۵ دقیقه دستانتان در این حالت بماند. این کار را بر روی پاهایتان نیز می‌توانید انجام دهید اما هرگز رو صورتتان استفاده نکنید زیرا ممکن است به پوست حساس صورتتان آسیب بزند.

 

۵- اسکراب نشاسته و ماست

۱ قاشق مرباخوری نشاسته را با ۲ قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید. و آن را روی پوست خود بمالید. ۳۰ دقیقه اجازه دهید روی پوستتان بماند. و سپس صورتتان را با آب سرد بشویید. این اسکراب برای پوست‌های خشک معجزه می‌کند. بافت‌های آسیب دیده پوست را آبرسانی کرده و سلول‌های مرده را از بین می‌برد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۳ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.