با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

۵ کشور آسیایی برای آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور، راه خوبی برای دیدن جهان و کسب درآمد به طور همزمان است. آسیا یکی از بهترین نقاط برای معلمان زبان انگلیسی است. مکان‌های زیادی در آسیا وجود دارند که می‌ توانید در آنها مشغول به کار شوید. اما بهترین مکان‌ها برای شما کجا خواهند بود؟ در اینجا به ۵ کشور آسیایی برای آموزش زبان انگلیسی اشاره می کنیم:

 

۱- کره جنوبی

کره جنوبی یکی از شایع‌‌ترین مقاصد برای معلمان زبان انگلیسی است. اکثر دانش آموزان در کره جنوبی در برخی نقاط از زندگی خود زبان انگلیسی را یاد می‌گیرند. بنابراین بسیاری از معلمان زبان انگلیسی، تقاضای کار در این کشور می‌کنند. این کشور یک کشور مدرن است و دارای امکانات رفاهی می‌باشد که بعضی از کشورهای غربی دارند و هزینه‌های زندگی در آنجا در حد متوسط است. شما از تدریس زبان انگلیسی پول کمی به دست می‌آورید و شغل‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. اما یک ضرر جدی وجود دارد.، متاسفانه بسیاری از مدرسان زبان انگلیسی درباره رفتار ناعادلانه و شیوه‌های غیر اخلاقی کارفرمایان خود شکایت کرده‌اند.

کره جنوبی

۲- ژاپن

ژاپن اخیرا بهترین کشور برای آموزش زبان انگلیسی شناخته شده است. ژاپن هنوز هم دارای فرصت‌های بزرگ و عالیست و بیشترین دستمزد را در بین کشورهای آسیایی داراست اما چالش‌هایی هم وجود دارد. رشد اقتصادی جهان در ژاپن کاهش پیدا کرده است و بسیاری از مؤسسات آموزشی مجبور به تعطیل شدن یا اخراج مدرسان خود شده‌اند. تسونامی نیز بسیاری از شهر‌های شمال ژاپن را تحت تاثیر قرار داده است. داشتن شغل در ژاپن آسان نیست بازار کار رقابتی شده است. بنابراین به مدرک معتبر و صدور گواهینامه TEFL برای پیدا کردن یک شغل مناسب و معقول نیازمندید. اگر تصمیم به رفتن به ژاپن را دارید، باید قبل از رسیدن شغل خود را پیدا کنید و یک برنامه برای جایگزین شدن در صورت جور نشدن کار برنامه ریزی شده از قبل داشته باشید.

ژاپن

۳٫ تایلند

تایلند به یکی از بهترین مکان‌ها برای آموزش زبان انگلیسی تبدیل شده است و آن را یکی از بازار‌های در حال ظهور می‌شناسند. فرصت‌های جدید برای مدرسان انگلیسی فراهم و هزینه زندگی در آن بسیار کم است. بازار کار رقابتی نشده و هنوز در حال پیشرفت هستند. دستمزد نسبت به دیگر کشورهای آسیایی کمتر است. شما در تایلند شاید درآمد خوبی داشته باشید اما این درآمد به اندازه‌ای نیست که برای برگشتن به خانه، پول پس انداز کنید.

تایلند

۴- چین

چین در حال حاضر یک کشور پیشتاز در آسیاست. همه می‌خواهند برای کار به چین بروند و در این میان برای مدرسان زبان انگلیسی فرصت خوبی است. تنها نکته‌اش این است که در چین بازار کار به شدت رقابتی است و به مدرک معتبر TFEL نیاز دارید. علاوه بر این شرایط کار بسته به جایی که در آن می‌خواهید مشغول به کار شوید، بسیار متنوع است. بنابراین ممکن است همه امکانات کشورهای غربی را نداشته باشید.

چین

۵- تایوان

تایوان به یک کشور مناسب برای مدرسان زبان انگلیسی تبدیل شده است. در آن ترکیب کاملی از استانداردهای مناسب زندگی وجود دارد و بازار کار قوی دستمزد مناسب است. تایوان نسبت به چین ظاهر قشنگ‌تر و مدرن‌تری دارد و دستمزد در آن کمی بالاتر است و در آن شغل‌های زیادی وجود دارد و بازار کار خوب است. تایوان کشور خوبی برای کار است اگر تصمیم به کار در آسیا دارید . بستگی به شما دارد که مکان مناسب برای کار کردن را پیدا کنید. همه کشورهای آسیایی به سرعت در حال گسترش هستند و اگر به اندازه کافی تلاش کنید در هر نقطه از آن (البته بجز کشورهایی مثل عراق، سوریه، یمن، افغانستان، پاکستان و لیبی که متاسفانه در حال حاظر (سال ۲۰۱۵) درگیر جنگ‌های داخلی و تروریسم هستند) می‌توانید کار پیدا کنید.

تایوان

[تعداد: 12    میانگین: 2.5/5]
تاریخ: ۹ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.