با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

۶ راهکار برای تقویت انگیزه

6 راهکار برای تقویت انگیزه

همه ما تجربه بی حوصلگی و بی انگیزگی را داشته‌ایم. هیچ کس نمی‌تواند در ما انگیزه به وجود آورد؛ تنها دیگران می‌توانند ما را تشویق به انجام کاری کنند و در نهایت خود ما هستیم که به خود انگیزه می‌دهیم. این اصلی ثابت شده است که کارهایی که با انگیزه سرشار انجام می‌گیرند، بهترین نتیجه را خواهند داشت. در این مقاله چیدنی به شما می‌آموزد چطور در خود انگیزه به وجود آورید و وقتی  از ادامه هدف‌تان دلسرد شدید، چطور به موقع به خود انگیزه دهید و از حالت کسل کننده خود خارج شوید. برای مبارزه با تنبلی خود با ما همراه باشید، ۶ راهکار برای تقویت انگیزه در این مقاله ارائه شده که برای همه لازم و مورد استفاده است.
۱- هر روز صبح با انرژی مثبت از خواب برخیزید و از خود سوال‌‌های مثبت بپرسید:
– از خود درباره رضایتمندی زندگی خود بپرسید؟
– امروز چه چیزی خوشحالتان می‌کند؟
– چطور حالت خوبی در من پدید می‌آید؟
– این موضوع که در اولین دقایق روزتان به مسائل مثبتی مثل نحوه خوشحال بودنتان، حالات خوش و رضایتمندی گذشته و مسائل خوب و مثبت زندگیتان فکر کنید شما را به درک عمیق و خوبی از جنبه مثبت زندگیتان می رساند و احساس مثبتی را در یک صبحگاه بی‌نظیر به شما منتقل می‌‌نماید. صبح خود را با افکار و پرسش‌های مثبت آغاز نمایید.

۲- قورباغه‌ات را قورت بده، یعنی اول صبح همه ما لیست کارهایی که قرار است تا آخر روز انجام دهیم، در ذهن خود مرور می‌نماییم؛ بعضی کارها در نظرمان مشکل است؛ برخی دیگر آسان برای افزایش انگیزه سخت‌ترین کارتان را اول انجام دهید، به این ترتیبی پس از اتمام آن کار انرژی مضاعفی و انگیزه خواهید داشت و خیالتان راحت است که به قول معروف غول کارها را شکستید و با آرامش بیشتری به بقیه کارها رسیدگی می‌نمایید.

۳- تمرین کنید مثبت بیندیشید. در تمام روز سعی کنید به جای فکر کردن و مرور شکست‌ها و ناکامی‌ها، موفقیت‌هایتان را یادآور شوید و آن‌ها را مرور نمایید. البته این تمرین کمی دشوار است چرا که ما موفقیت‌هایمان را با آسانی فراموش می‌کنیم و در عوض شکست‌ها را هزاران بار مرور می‌نمائیم. سعی کنید این عادت مثبت اندیشی را در خود بوجود آورید تا انگیزه شما ناخودآگاه تقویت شود.

۴- یکی از عوامل موثر در تقویت انگیزه خداحافظی با تنبلی است. این جمله را با خود تکرار کنید که برای رسیدن به خواسته‌ام باید سختکوش باشم. به خود اجازه تنبلی ندهید.

۵- برای خود جایزه تعیین کنید. برای شروع افزایش انگیزه برای انجام یک کار با خود قرار بگذارید که مثلا اگر این کار را به نحو احسن انجام دهم، فلان کار را برای خودم انجام می‌دهم، مثلا به خرید می‌روم با یه پارک می‌روم و حتما به قولی که به خود می‌دهید عمل کنید.

۶- اگر انگیزه و حوصله انجام کاری را ندارید، با خود بگویید من آدم پرانگیزه‌ای هستم و نباید بخاطر بی حوصلگی این ویژگی‌ام را فراموش کنم و کم‌کم شروع نمایید به انجام کارتان. ناخودآگاه انگیزه در شما بوجود می‌آید.

 

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۳ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.