با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

۶ مزیت نوشتن شرح کار برای کسب و کار

هیچ قانونی از صاحبان مشاغل نمی‌خواهد که برای کسب و کار خود توضیحات و شرح کار بنویسند. نوشتن آن‌ها وقتگیر است و زمان در کسب و کار خیلی ارزشمند است. به عبارت دیگر، شرح کار می‌تواند خیلی مفید باشد. شرح کار نتیجه تحلیل است. فرایند تشخیص و تعیین وظایف خاص و اهمیت نسبی هرکدام از این وظایف در موقعیتی خاص. وقتی شما وظایف و نیازها را تعیین کردید، می‌توانید یک شرح کار بنویسید و می‌توانید از این سند در موارد زیر نیز استفاده کنید و اکنون ۶ مزیت نوشتن شرح کار برای کسب و کار شما عبارتند از:

6 مزیت نوشتن شرح کار برای کسب و کار

۱- تبلیغات کاری و سوالات مصاحبه را نیز بنویسید

قدم اول در یافتن کارمند خوب این است که بدانید چه می‌خواهید. تحلیل شغلی و نوشتن شرح کار به شما کمک می‌کند که تعیین کنید که کارمند جدید باید دقیقا چه مهارت‌ها، تجارب، ظرفیت‌های شناختی و رفتاری را دارا باشد. وقتیکه شما چنین شرایطی را تعیین نمودید، می‌توانید از آن‌ها برای نوشتن سوالات شغلی و مصاحبه استفاده کنید.

 

۲- جهتگیری‌های جدید را برای کارمندانتان توسعه دهید

درک کامل از وظایف شغلی می‌تواند به شما این اطمینان را دهد که وقتیکه برنامه جهت دهی شرکت را کنار هم می‌چینید، هیچ چیزی از قلم نیفتاده است. شرح کاری فهرستی از وظایف اصلی و ثانویه را برای شما فراهم می‌آورد. این فهرست تصویر کاملی به شما می‌دهد. این به شما کمک می‌کند تا کارهای روزانه و آن‌هایی که کمتر انجام می‌شوند را بخاطر داشته باشید.

 

۳- آموزش‌های مورد نیاز و توسعه‌های خاص را با توجه به نیازهای شغلی ایجاد کنید

چه چیزی را باید به کارمندانتان آموزش دهید؟ شما مهارت‌هایی که کارمندتان دارد را می‌شناسید. یک شرح شغلی مهارت‌های مورد نیاز را لیست می‌کنید. چه راهی بهتر از این برای پر کردن فاصله بین مهارت‌هایی که در حال حاضر دارید و مهارت‌هایی که مورد نیاز است، وجود دارد؟ کارمند شما به چه مهارت‌ها و تجاربی نیاز دارد؟ شرح شغلی به شما کمک می‌کند که نیازهای توسعه را شناسایی کنید.

 

۴- تعیین مزد و سایر پاداش‌ها

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که برای هر پست چقدر باید بپردازید، باید بدانید که برای انجام این پست چه چیزهایی مورد نیاز است. تحلیل شغلی، به شما کمک خواهد کرد به مهارت‌های خاص، گواهینامه‌ها، سطح و مقدار تجربه و تحصیلات مورد نیاز فکر کنید. همه این‌ها روی دستمزدها تاثیر دارد.

 

۵- کار را مدیریت کنید

مدیریت کار کارمندان بسیار راحت است، اگر که از قبل به آن در درخواست نیرو فکر کرده باشید. بعلاوه، بسیاری از شرح‌های کاری، انتظارات را نیز لیست می‌کنند. برای مثال، ممکن است ذکر کنید که کارمند به تلفن‌ها پاسخ خواهد داد، پس از سه زنگ با صدایی آرام احوالپرسی می‌کند.

 

۶- افزایش اعتماد

اینکه یک کارمند چه وقت می‌تواند پس از یک بیماری یا جراحت به سر کار برگردد، یا شرایط فیزیکی و محیطی که کارمند می‌باید در کار آن‌ها را تجربه کند. ثبت کردن اتفاقات شغلی خود می‌تواند به شما در محافظت از سازمان کمک کرده و راهنمای کارمندان شما و پزشک آن‌ها در مواقع ضروری باشد به نوعی در افزایش اعتماد متقابل کمک خواهد کرد.

 

در حالیکه از شما خواسته نشده تا شرح کاری خود را بنویسید، انجام این کار می‌تواند برای بسیاری جنبه‌های مدیریت منابع انسانی کار شما مفید باشد.

 

۵ روش کم کردن استرس برای مدیران

۹ چیز که مدیران خوب هرگز نمی‌گویند
چهار هدف کلیدی صاحبان مشاغل کوچک

۱۶ مهارت لازم صاحبین مشاغل برای موفقیت

۸ نکته ضروری برای یک نشست کاری موفق

۸ راه دوری از پیامدهای منفی اخراج از کار

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.