با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

۸ دلیل محبوبیت فیلم تایتانیک

8 دلیل محبوبیت فیلم تایتانیک

با این که ۱۹ سال از اکران فیلم تایتانیک می‌گذرد اما هم چنان از محبوبیت بسیاری برقرار است. با فزونی فیلم‌های عاشقانه هنوز هم تایتانیک یکی از بهترین‌هاست.

 

۸ دلیل محبوبیت فیلم تایتانیک از دید منتقدان:

۱- ظاهر دوست داشتنی دی کاپریو بازیگر نقش جک داوسون اولین علت محبوبیت این فیلم عاشقانه است. هر بار که این فیلم پخش شود، هر کسی عاشق او می‌شود.

۲- دلیل بعدی شاید حس زیاد این فیلم باشد که هر بار در صحنه‌های متفاوت شما را به گریه می‌اندازد. با این حال که اتمام فیلم مشخص است اما هر لحظه که جک داوسون در آب فرو می‌رود، قلب ما نیز متاثر می‌شود.

۳- فیلم‌های عاشقانه احتمال موفقیتشان بسیار زیاد است. داستان تایتانیک شاید بدلیل گیرایی بیشتر و اینکه هر لحظه بیننده درگیر داستان است و حس همزاد پنداری و قرارگیری در موقعیت فیلم از جذابیت برخوردار است؛ مثل زمانیکه آب سرد همه جا را فرا گرفته و هر لحظه  امکان غرق شدن و مرگ وجود دارد.

۴- داستان از ابتدا مضمون عاشقانه و انسانی خود را نمایش می‌دهد و نجات رز از خودکشی و مرگ توسط جک بارزترین این واقعیت است.

۵- قشنگ‌ترین و به یادماندنی‌ترین خط فیلمنامه در تاریخ فیلم شاید مونولوگ جک، “من دارم پرواز می‌کنم” باشد؛ ولی بیان هر چیزی که ما را به شوق آورد، در هر لحظه مشکل است.

۶- داستان دارا و ندار و مثلث‌های عشقی همیشه موضوعات جذاب بوده است؛ خصوصا اینکه نفر سوم مرد پولدار و جذاب و از خانواده اعیانی باشد. شاید عشق خیلی زیبا باشد اما عشق قبض‌ها را پرداخت نمی‌کند و با عشق هم نمی‌توان مسافرت رفت.

۷- استفاده از جلوه‌های ویژه و تصاویر مربوط به کشتی عظیم تایتانیک و صحنه‌های غرق شدن آن بسیار هیجان انگیز و خارق العاده می‌باشد.

۸- شاید دلیل آخر جذابیت و محبوبیت این فیلم با گذشت ۱۹ سال، صحنه‌های پر زرق و برق داخل کشتی و جمعیت زیاد داخل آن و روح زندگی و یک اجتماع کوچک در داخل کشتی باشد. مسافران در کشتی، زندگی روزمره خود را دارند؛ غذا می‌خورند، به تفریح می‌روند، گردهمایی دارند.

[تعداد: 3    میانگین: 2.3/5]
تاریخ: ۱۹ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.