با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

۹ روش جادویی کسب و کار بهتر

اگر احساس خستگی، کلافگی، اضطراب، به هم ریختگی، کسلی و بی حالی می‌کنید، شما جادوی خود را از دست داده‌اید. بمحض اینکه آن را از دست بدهید، پیدا کردن انگیزه برای تقاضای دوباره آن، چالش برانگیز خواهد بود. برای موفق بودن شما نمی‌توانید به خودتان اجازه دهید برای طولانی مدت در این وضعیت بمانید. اصلاحات جزئی زندگی جادوی طلسم شما را آزاد خواهد کرد بطوریکه شما یکبار دیگر قادر خواهید بود تا انرژی و اشتیاق بیشتری برای زندگی و کارتان احساس کنید. اکنون به ۹ روش جادویی کسب و کار بهتر اشاره می‌کنیم:
9 روش جادویی کسب و کار بهتر

۱- طناب را بیندازید

استرس خود را مخاطب قرار دهید. ببینید که کدام قسمت‌های زندگی یا کارتان باعث کلافگی شما شده و بار خود را سبک کنید. در مسابقه طناب کشی هرچقدر که بیشتر طناب را بکشید طرف مقابل نیز بیشتر می‌کشد. استرس نیز اغلب اینچنین عمل می‌کند، هر چه بیشتر بخواهید آن را کاهش دهید، بیشتر آن را به افزایش تحریک می‌کنید. یاد بگیرید که طناب را بیندازید. وقتی از تقلا کردن دست بکشید، و بپذیرید که کجا هستید شما به فرایند منطقی افکارتان متصل می‌شوید که به شما در یافتن راه حل‌های عملی برای چالش‌های کاریتان کمک می‌کند. هر چه بیشتر به زندگی عکس العمل نشان دهید طوریکه انگار یک امر اضطراری است، استرس بیشتری احساس کرده و کارایی شما کمتر می‌گردد.

 

۲- کار خود را لذتبخش کنید

از اینکه همیشه خیلی جدی باشید دست بکشید. اگر مشتاق چیزی هستید، لذت و انرژی قصد انجام کارهای بزرگ را برای دنبال کردن اهداف کاریتان پیدا کنید. خوش گذراندن، مولفه‌ای اساسی برای داشتن جادویی قوی است. زمانیکه درک شما قوی باشد می‌تواند به سایرین نیز سرایت کند. از استفاده از درکی که حال و هوای احساسی شما را به طور کامل در سر کار تغییر می‌دهد مطمئن گردید. وقتی از چیزی می‌ترسید، به علاقه‌هایتان، اهدافتان و آرزوهایتان فکر کنید و تجسم کنید که همه آنها به ثمر نشسته‌اند. اگر بتوانید آن را ببینید، پس می‌توانید به آن برسید. اهدافتان فقط در ذهنتان نماند. تصور کنید که شما پنج داستان از آن‌ها جلوتر هستید، جاییکه می‌توانید همه آن‌ها را ببینید که در کارتان قابل دسترسی هستند تنها با لذت بردن از آنچه که انجام می‌دهید و نگه داشتن درکی از موفقیت.

 

۳- بدن خود را تکان دهید

به لحاظ فیزیکی خوب بنظر رسیدن اساس جادوی شماست. اعتماد رابطه تنگاتنگی با موفقیت دارد. هیچ چیزی سریع‌تر از عدم رضایت از خود نمی‌تواند شما را نابود کند. با فرض اینکه جادو بر انرژی بنا شده است، فعالیت بدنی در هرچه که شما انگیزه و سرگرمی و رقابت و تربیت می‌یابید، برای موفقیت شما اساسی است. هیچ درمان روانی برای روحیه و استرس شما بهتر از ورزش وجود ندارد. زمانیکه بدن خود را تکان می‌دهید، قدرت مغز خود و توانایی فکر کردن را به شیوه‌ها و جهت‌هایی جدید تر افزایش می‌دهید. تحرک بدنی، ورود به ناحیه‌ای است که شما در حال تکان دادن بدن خود و همچنین پاک کردن ذهن خود برای تولید ایده‌های جدید می‌باشید. هر بیشتر احساس سرزندگی کنید، قدرت بیشتری برای راندن جریانات موفقیت در دست خواهید داشت.

 

۴- بیرون کشیدن از دنیای الکترونیک

در واقع، می‌شود تا فردا صبر کرد. وقتی از کار خسته شده‌اید، زمانی را برای اینکه کاملا از دنیای الکترونیک از جمله تلویزیون، بیرون بیایید در نظر بگیرید. از حاضر بودن برای فرزندانتان، همسرتان یا دوستانتان حداقل برای چند ساعت در روز سود ببرید. هیچ راهی بهتر از تجربه دوست داشتن و دوست داشته شدن در زندگی شخصی و حرفه‌ای تان نمی‌تواند جادو را افزایش دهد. بیرون آمدن از دنیای الکترونیک به شما اجازه تنفس، استراحت، ارتباط با کسانیکه دوستشان دارید و از همه مهمتر ارتباط با خودتان را می‌دهد.

 

۵- عالی باشید

وقتی در سر کار هستید، به اطرافتان نگاه کنید. اکثر افراد کامل نیستند. همه افراد و مشاغل نواقص خود را دارند. حتی شاغلینی که از آنها بعنوان کارکشته یاد می‌شود، از زمانی به زمان دیگر در دنبال کردن اهدافشان تمایل به افت دارند. دست از مقایسه بردارید و فقط به اهدافی که می‌خواهید به آنها برسید تمرکز کنید. هر روز را بشمارید. مراقب خود باشید، غذای سالم بخورید، استراحت کنید. وقتی که زندگی را بپذیرید، بپذیرید که چه کسی هستید و چه چیزی برای ارائه دارید جاذبه‌ای از خود منتشرمی‌کنید که افراد و موقعیت‌ها را به مسیر شما می‌کشاند.

 

۶- با نخبگان نشست و برخاست داشته باشید

اطراف خود را با کسانیکه به شما انگیزه و الهام می‌بخشند و حال شما را بهتر می‌کنند پر کنید. انرژی مسری است بنابراین وقت خود را با کسانی بگذرانید که شما را تحسین کرده و عادات موفقیت آنها را برای خودتان اتخاذ کنید. اطراف خود را با کسانی پر کنید که باعث پیشرفت شما شده، بهترین‌ها را برای شما می‌خواهند و می‌توانند بهترین تلاش شما را از شما بیرون بیاورند. زندگی و کار خود را از افراد تنبل دائما شاکی، سخن چینی‌ها و دردسرسازان رها کنید. چنین انرژی منفی اینگونه افراد شما را از اهداف و آرزوهایتان باز می‌دارد.

 

۷- سالم باشید

بهترین راه برای نگه داشتن جادو این است که با بدن خود همانند یک معبد رفتار کنید. شما به نیروی جسمی و ذهنی برای بالا رفتن از نردبان موفقیت نیاز دارید. شما نمی‌توانید به موفقیت برسید اگر بدن خود را با الکل، غذای پرچرب و شیرین، دارو و استراحت ناکافی پر کنید. برای افزایش جادو، با بدن خود با احترام رفتار کنید. آنچه که بدن شما از آن تغذیه می‌کند، مغز شما را نیز تغذیه می‌کند، بنابراین از غذاهای مفید برای حال روحی خوب استفاده کنید. این ده غذا، غذاهای مفید برای جادو می‌باشند: ثابت شده که نمک موجب کاهش افسردگی می‌شود. جوی دوسر تعادل قند خون را حفظ کرده و کج خلقی و رخوت را کاهش می‌دهد. ماهی سالمون و تن، چربی‌هایی دارند که روحیه را بالا می‌برند. شکلات، سراتونین را تحریک کرده و مانند یک ضد افسردگی عمل می‌کند. تمام غلات دارای آمینو اسید بوده که روحیه را شاد نگه می‌دارد. گوشت کم چرب سطوح بالایی از تیروسین را داراست که باعث افزایش تمرکز، انگیزه و سطوح انرژی برای مقابله با استرس می‌شود. موز، حاوی منیزیم زیادی است که به شما حس راحتی و خوب بودن می‌دهد. ماهی‌ها و غذاهای دریایی حاوی سلنیوم هستند که مسئول احساس شادی است که نگرانی را کاهش داده و انرژی بیشتری به شما می‌دهد. شیر غذایی عالی برای داشتن حسی خوب است زیرا که کلسیم و تریپتوفان موجود در آن به کاهش استرس و نگرانی کمک می‌کند. و اسفناج با داشتن سطح بالایی از اسید فولیک به رهایی از استرس و نگرانی کمک کرده و اثرات مضر استرس را کاهش می‌دهد.

 

۸- مثبت بیندیشید

برای تقویت جادوی خود باید یک ذهن منظم و مقرراتی داشته باشید. در یک ذهن نامرتب، ترس بیشتر و قوی‌تر و سریع‌تر از علاقه به انجام کار و کمک به دیگران است.  به همین دلیل باید افکار خود را همانند یک بچه سرکش منظم کنید. ترس و منفی اندیشی، دزدان جادو می‌باشند. بپذیرید که افکار منفی و همراه با ترس بخشی از زندگی و قسمتی اساسی از موفقیت هستند. افکار خود را به مثبت تغییر دهید. به هر چیزی که دارید با دیدی تشکر آمیز نگاه کنید و به گونه‌ای زندگی کنید که گویی چیزی برای از دست دادن ندارید.

 

۹- مهربانی را به کارهایتان وارد کنید

هیچ چیزی بهتر از این وجود ندارد که حس کنیم به دیگران در زندگی می‌توانیم کمک کنیم. به هر روشی که بتوانید، کمک کردن دیگران یک یاد آور فوق العاده برای این است که شما انسان خوبی هستید. وقتی که پول، عشق یا زمانی برای در اختیار گذاشتن دارید و این را با سایرین قسمت می‌کنید، شادی و رضایت خود را افزایش می‌دهید. باعث می‌شود که شما به عنوان شخصی که هستید، بطور مداوم با دیدن اثرات بخشش‌های شما بر کیفیت زندگی سایرین، حس خوبی داشته باشید. یادآوری می‌کنم که همه ما انسان هستیم.
بخشش، توجه و کمک. پول می‌تواند خوشبختی بخرد وقتیکه آن را صرف شخص دیگری کنید.
در نهایت، دنیا صدف شماست. جادو هیچ ربطی به سن ندارد. تنها با شور و شوق در ارتباط است. با احساسات و زیرکی، سرزندگی، با انرژی بودن، جذاب بودن، موفق و قدرتمند بودن در ارتباط است. جادو در واقع یک خصوصیت درونی است و از طریق کار، اخلاقیات، اشتیاق، مهربانی و موفقیت ساخته و ابقا می‌گردد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۵ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.