با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی
10-the-fact-that-all-women-should-know-about-men-brains2

بیشتر اطلاعاتی که درمورد مغز مردها وجود دارد، طبق تحقیقات انجام گرفته روی مردهای سن ۱۹ تا ۲۲ سال است، مردانی که هنوز تحصیلات دانشگاهی‌شان را هم تمام نکردند و در این تحقیقات برای کسب درآمد برای خرج روزمره و دانشگاه‌شان شرکت می‌کنند. اما واقعیت این است که مغز مردان در طول عمرشان دچار تحول و تغییرات زیادی می‌شود. در این مقاله درمورد باورهای نادرست رایج پیرامون مغز مردان صحبت می‌کنیم و ۱۰ واقعیت درمورد مغز مردها که همه زن‌ها باید بدانند را شرح می‌دهیم. پس از مطالعه این مقاله خواهید فهمید که مردان تا چه اندازه در برابر تنهایی آسیب‌پذیر هستند و چرا تا این حد روی یافتن راه‌حل متمرکزند.

تاریخ: ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

در بعضی از شهر‌های کشور آب لوله کشی طعم و کیفیت مناسبی ندارد و در زمان‌های خاصی مثل تابستان این مسئله بیشتر نمایان می‌شود. برای حل این مسئله ساده ترین راه استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی می‌باشد که در مقابل استفاده از بطری‌های آب معدنی مناسب‌تر است.
در شهر‌هایی مثل قم، اهواز و یا بعضی از نقاط تهران استفاده از دستگاه تصفیه آب (آب شیرین کن) به امری مرسوم تبدیل شده است. حال برای خرید بهتر و مطمئن‌تر این دستگاه مثل سایر خرید‌هایمان دارای اطلاعات عمومی در این مورد باشیم.
دستگاه‌های تصفیه آب خانگی که در حال حاضر در بازار ایران موجود است و مورد نیاز ما می‌باشد تصفیه آب‌های مبتنی بر اسمز معکوس می‌باشند.

تاریخ: ۳۱ تیر ۱۳۹۵
engaged

اگر به تازگی نامزد کرده‎اید و وارد رابطه‎ای جدی شده‎اید باید بدانید طرف شما حداقل باید حقیقت‎های مهم و اساسی زندگی شما را بدانید و نیازی نیست همه چیز را به او بگویید. بدون شک موضوعات زیادی هستند که باید در رابطه شما به شکل راز و پنهان باقی بماند و نیازی به بیان آن‎ها نیست. این رازداری موجب حفظ رمز آلودگی رابطه و نیز جلوگیری از درگیری می‎شود. اما در این میان موارد و موضوعاتی نیز وجود دارد که نباید از نامزد خود پنهان کنید. در این مقاله به ۱۰ موضوعی که نباید از نامزدتان پنهان کنید اشاره می‎کنیم.

تاریخ: ۳۰ تیر ۱۳۹۵
house-tidy-and-flawless-with-this-trick-4

حتما برای شما پیش آمده است که به خانه‌هایی بروید که آنقدر تمیز است و چیدمان مرتبی دارد که کیف کرده باشید. شاید این سؤال را در دهن از خودتان پرسیده باشید که این افراد چگونه می‌توانند تا این حد بی‌عیب و نقص باشند؟ باید بگوییم که این دسته از افراد پایبند به قواعدی ساده هستند، در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد. شما هم می‌توانید با این ترفندها خانه‌ای مرتب و بی‌عیب و نقص داشته باشید.

تاریخ: ۲۹ تیر ۱۳۹۵
10-types-of toxic-people-in your-life-that-need-to-be-pushed-1

ر زندگی هر انسانی عوامل استرس‌زا همیشه وجود دارند. برای موفقیت و بهره‌وری بیشتر باید بتوانیم آدم‌های سمی و عوامل استرس‌زا را از زندگی‌ خود بیرون کنیم. برای اینکه رو به جلو حرکت کنیم باید بر روی اولویت‌ها تمرکز کنیم و خود را از شر علف‌های هرز زندگی‌ خلاص کنیم. اما در درجه اول باید بدانیم که چه افرادی در زندگی و اطرافمان سمی هستند و به ما آسیب می‌رسانند. در این طلب به ۱۰ دسته از آدم‌های سمی اشاره خواهیم کرد که باید آن‌ها را از زندگی خود بیرون کنیم.

تاریخ: ۲۳ تیر ۱۳۹۵
saying-no-without-feeling-guilty-1

تقریبا برای همه ما بسیار سخت و یا بهتر است بگوییم که غیرممکن است که بدون احساس گناه نه بگوییم. توانایی نه گفتن هنری است که هرکسی آن را ندارد. فرقی هم نمی‌کند درخواستی که طرف مقابل می‌کند تا چه حد غیر منطقی است و یا چه کسی این درخواست را از شما خواسته است. شما از عهده کاری بر نمی‌آیید اما توان نه گفتن را ندارید. یادان باشد فقط باید زمانی به خواهش و یا درخواست دیگران جواب مثبت بدهید که می‌دانید از عهده آن بر می‌آیید و می‌توانید آن را مدیریت کنید. و یا باید آن کار جزو وظایف شما باشد و یا بخواهید که لطفی در حق کسی انجام دهید. اگر هیچ یک از این موارد در میان نباشد باید بتوانید بدون اینکه از عواقب امر بترسید «نه» بگویید. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که گفتن نه برای شما غیر ممکن است و از ترس نه گفتن، بله می‌گویید در این مطلب ما هنر «نه» گفتن بدون احساس گناه را به شما خواهیم آموخت. با کمک این مراحل می‌توانید بر ترس و یا احساس گناه خود چیره شوید.

تاریخ: ۲۲ تیر ۱۳۹۵
domineering

۱۱- وادار کردن‎تان به کسب اعتماد یا هر رفتار خوب دیگر: البته درست است که اعتماد شما به فردی که ۵ سال است که می‎شناسید در مقایسه با کسی که یک ماه است با او در ارتباط هستید بیشتر است و امری طبیعی است، اما بخشی از اعتماد باید در ذات یک رابطه وجود داشته باشد. برای نمونه در یک رابطه سالم نباید هر لحظه کارهای یکدیگر و یا رفت و آمدها کنترل شود و مدام از یکدیگر توضیح بخواهید و همین طور نباید اکانت ایمیل یا پروفایل‎های یکدیگر را در شبکه‎های اجتماعی چک کنید. اگر اعتماد جزئی از ذات رابطه شما نباشد و شما همواره در پی کسب آن باشید، باید بدانید که رابطه شما سالم نیست و دچار مشکل است.

تاریخ: ۲۰ تیر ۱۳۹۵
silhouette-of-happy-running-woman-with-umbrella

برخی از عادات می‌توانند تغییرات مفیدی را در زندگی افراد ایجاد کنند و باعث شوند افراد در جهت سلامتی گام بردارند.
اکثر افراد هنگامی که می‌خواهند تغییرات مفیدی را در زندگی خود ایجاد کنند احساس فشار می‌کنند. این تغییر می‌تواند کاهش وزن باشد یا ورود به شغلی جدید و یا سرمایه‌گذاری تجاری پر خطر و یا هر تغییر دیگری. به شدت دوست دارید که این تغییرات را انجام دهید اما آغاز به تغییر کمی مشکل است.
با این وجود، لازم نیست که دست به انجام مراحل افراطی، بزرگ و گسترده بزنید. در اکثر مواقع با تغییرات کوچک و ساده می‌توان رو به جلو گام برداشت. این تغییرات پایدار، با ثبات و قابل کنترل هستند و می‌توان آن‌ها را کنترل کرد و به این صورت نیستند که بعد از تلاش‌های زیاد و از روی بی‌علاقگی آنها را رها کنید.

تاریخ: ۱۳ تیر ۱۳۹۵
parquet6

پارکت‌ها از آن دست عناصر کلاسیکی هستند که موجب زیبارت شدن فضای خانه شما شده و نیز به دکوراسیون داخلی منزل شما گرما، شخصیت، صمیمیت و ارزش می‎بخشد. اما در این مقاله قصد داریم که مزایا و معایب پارکت را برای شما بیان کنیم. باید بگویم که همه پارکت‌های چوبی یکسان نیستند و بعضی از آن‌ها به علت جنس چوبی که استفاده می‎شود کیفیت و طرح و نمای متمایزی دارند. این مطلب مفید را تا انتها مطالعه نمایید تا ضمن آشنایی با انواع پارکت چوبی، مزایا و معایب هر کدام را نیز آشنا شوید تا هنگام انتخاب و خرید بتوانید بهترین پارکت چوبی را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

تاریخ: ۱۳ تیر ۱۳۹۵
white-living-room-with-orange-accents

نشانه یک مبل بادوام یک بدنه و چهارچوب محکم است. ممکن است مبلی را بخرید که از چوب‌های نرم، مانند چوب درخت کاج مساخته شده باشد و قیمت آن هم ارزان‌تر باشد اما این جنس مبل‌ها بعد از ۵ سال ممکن است تاب بردارند یا لق شوند. چوب‌های محکم گران‌تر هستند اما دوامشان هم بیشتر است. از جمله چوب‌های خوب برای مبلمان می‌توان به چوب بلوط در کوره خشک شده، چوب درخت زبان گنجشک و چوب درخت راش اشاره کرد

تاریخ: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵
صفحه 1 از 3112345...102030...آخرین »

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.